Poznaj uroki Collins Beach!
Atrakcje w regionie
Zapraszamy na niezapomniane wakacje, zaledwie 10 m od morza!
Collins Beach położony jest w Sianożętach, małej osadzie rybackiej, pomiędzy Kołobrzegiem a Ustroniem Morskim, tuż przy malowniczych wydmach, zza których rozciąga się widok na jedną z najszerszych plaż nad polskim Bałtykiem. To wymarzone miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji od początku maja do połowy września! Mieścimy się zaledwie 10 m od pięknego, niedawno wybudowanego zejścia na plażę. Przygotowaliśmy dla Państwa przestronne, komfortowe, doskonale wyposażone wille i domy. Z części z nich rozciąga się widok na morze, do wszystkich dociera zaś jego szum i zapach. Collins Beach oraz jego okolice stanowią miejsce o niepowtarzalnym, niemal bajkowym uroku.Naszą ofertę stworzyliśmy z myślą o rodzinach z dziećmi – znajdą one u nas: atrakcyjny plac zabaw, Klub Dziecięcy, rozbudowany program zajęć animacyjnych na świeżym powietrzu, a także unikalny w skali kraju mikroklimat. Pragniemy zaskakiwać naszych gości i uatrakcyjniać spędzany czas zarówno najmłodszym, jak i starszym.
Uzdrowisko
Sianożęty mogą się poszczycić niepowtarzalnym lokalnym klimatem, o szerokich właściwościach leczniczych. W naszym regionie można głęboko oddychać najlepszym powietrzem w kraju, napływającym znad Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Nigdzie w Polsce, ani Europie w warunkach morskich nie występuje tak wysokie stężenie jodu (osiągające nawet 2,53 mikrograma/mm3). Powietrze nasycone jest wartościowymi aerozolami morskimi. Oprócz jodu, w ich skład wchodzą jeszcze sole magnezu, brom, wapń oraz chlorek sodu. Pod wpływem aerozoli wzrasta pojemność życiowa płuc (co jest szczególnie ważne u najmłodszych). Mikroklimat kształtują również ogromne zasoby wód solankowych i borowin oraz jedna z najwyższych w kraju liczba godzin słońca w ciągu roku. Lecznicza bryza morska sprzyja dobremu samopoczuciu, odbudowie psychicznej i biologicznej. Pobyt w tej aurze łagodzi alergie, korzystnie wpływa na układ odpornościowy, może pomóc uporać się z dokuczliwymi chorobami i dolegliwościami, takimi jak zapalenie oskrzeli czy zatok. W tutejszym klimacie lepiej poczują się osoby cierpiące na schorzenia oddechowe, borykające się z zaburzeniami pracy tarczycy lub mięśnia sercowego. Mikroklimat wpływa korzystnie także na nasz wygląd; bryza dotlenia i nawilża, sole morskie oczyszczają oraz ujędrniają ciało. Kontakt z jakościowym, drobnym piaskiem plaży zapewnia naszej skórze naturalny peeling, znacznie zdrowszy niż ten, który osiągamy za pomocą fabrycznych kosmetyków. Sianożęty funkcjonują zatem jako pełnoprawne uzdrowisko, w którym regeneracja ma wymiar zarówno duchowy, jak i fizyczny, umacniający ciało w niemal kompleksowy sposób.
Co jeszcze nas wyróźnia?
Obok mikroklimatu oraz bliskości szerokiej plaży, Collins Beach posiada wiele dodatkowych atutów. Wśród nich między innymi: dobrze zaplanowaną, zieloną przestrzeń rekreacyjną, parking, beach bar z prywatną plażą, lodziarnię oraz klimatyczne bistro, oferujące pyszne, rodzinne posiłki. Na terenie Collins Beach znajdują się zewnętrzne prysznice plażowe z ciepłą wodą, zainstalowane z myślą o komforcie gości powracających z plażowania. Tuż przy Collins Beach znajduje się promenada, sprzyjająca rodzinnym spacerom oraz wycieczkom rowerowym. Naszym gościom zapewniamy bezpłatny Internet bezprzewodowy . Wszystkie wille i domy w Collins Beach są ogrzewane, posiadają w pełni wyposażone nowoczesne aneksy kuchenne i łazienki, posiadają również wydzielony, ogrodzony ogródek z kamiennym grillem. Nasi goście mogą wypoczywać na własnym tarasie, wyposażonym w wygodne meble ogrodowe. Dodatkowo wszystkie wille i domy wyposażone są w parawany, leżaki, suszarki na ubrania oraz telewizję satelitarną . Na Wasze życzenie przekazujemy bezpłatnie, barierki ochronne na schody, krzesło do karmienia , wanienkę dla dzieci oraz podest łazienkowy.
Za dodatkową opłatą możliwe jest wypożyczenie łóżeczka turystycznego.
Collins Beach to gwarancja jakości, a zarazem najlepszy pomysł na wyjątkowe wakacje nad polskim morzem!
A dawniej…
Pierwszy zapis historyczny, dotyczący terenów dzisiejszych Sianożęt, pochodzi z 1255 roku. Wspomina się w nim o dużej owczarni, nazywanej “górską”. Niewykluczone, że stąd pochodzi nazwa osady, która używana była do 1945 roku – “Zigenbberg” (co możemy tłumaczyć jako “kozią górę”). Na przełomie XIX i XX wieku Sianożęty i Ustronie Morskie ulegały stopniowym przeobrażeniom z terytoriów rolniczo-rybackich na miejscowości o charakterze wypoczynkowym. Powstawały liczne kąpieliska i sanatoria. Okres dynamicznego rozwoju rozpoczął się wraz z uruchomieniem w 1899 roku linii kolejowej Koszalin-Kołobrzeg, co przyspieszyło napływ turystów z głębi Niemiec. W latach 20. XX wieku miejscowość stanowiła jedno z najpopularniejszych kąpielisk wśród ludności niemieckiej. Ówcześni letnicy pożądali dziewiczości oraz spokoju, jaki panował w całym regionie. Ważnym powodem przyjazdu był dla nich również tutejszy mikroklimat. Przedwojenne foldery reklamowe przedstawiały osadę jako uzdrowisko o nieocenionych walorach środowiskowo-krajobrazowych. Z myślą o kuracjuszach powstawało wtedy wiele eleganckich willi, z których do dziś zachowało się zaledwie kilka. Po wojnie osada opuściła Niemcy, przechodząc w posiadanie Polski Ludowej i na długie lata uległa zapomnieniu. Dopiero w latach 70’ rekreacyjne i uzdrowiskowe walory regionu były odkrywane na nowo. W miarę rozwoju Ustronia Morskiego i Sianożęt, granice pomiędzy tymi dwoma miejscowościami zacierają się. Jest jednak coś, co w naszym regionie trwa niezmienne od zawsze. To piękno morza oraz bogactwo lokalnego klimatu. Nie bez przyczyny w naszej okolicy rosną dwa z pięciu najstarszych dębów w Polsce. Rekordowy pod tym względem jest „Bolesław” – do tysiąca brakuje mu już tylko dwustu lat:) Rosnący w jego pobliżu „Warcisław” liczy sobie 640 lat. Jak widać, przyroda ma u nas wiele do powiedzenia!
Najstarsze dęby w Polsce
W roku 1215 Chyngis-chan podbijał Chiny, w Anglii Jan Bez Ziemi podpisywał słynną Wielką Kartę Swobód, a w dzisiejszym Lesie Kołobrzeskim, w pobliżu Sianożęt swój żywot rozpoczynał dąb „Bolesław”… Odwiedzić region i nie obejrzeć „Bolesława” oraz, położonego 2 km dalej „Warcisława”, to z pewnością duża strata! Do obu historycznych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny, prowadzący z Ustronia Morskiego. Pieszy szlak jest szczególnie polecany na wycieczki rowerowePRZEBIEG SZLAKU:Ustronie Morskie PKS – Sianożęty – Bagicz – Las Kołobrzeski – Malechowo – Kukinia – Rusowo – Gwizd – Ustronie Morskie PKS
Lotnisko Bagicz
Lotnisko w Bagiczu to poradzieckie lotnisko, którego częścią zarządza Aeroklub Bałtycki. W sezonie letnim organizowane są z niego loty widokowe i skoki spadochronowe Aeroklub Poznański zaprasza na loty samolotem AN-2 (popularnie zwanym Antkiem) na lotnisko w Bagiczu. Bagicz położony jest około 8 km od Kołobrzegu (w kierunku Sianożęt). Osoby wypoczywające nad morzem mają wspaniałą okazję zobaczyć nadmorski krajobraz z lotu ptaka. Loty odbywać się będą codziennie w godzinach: 14:00 i 19:00. Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników lotnictwa. Antek zabiera na pokład 12 osób. Loty będą trwały około 15 minut (czas liczony od momentu rozpoczęcia kołowania samolotu).Rezerwacja lotów – tel. +48 500 123 368.Aeroklub Poznański – Certyfikowany Przewoźnik Lotniczy AOC Nr PL 016/13.
Szlaki turystyczne i rowerowe:
Przez Sianożęty przechodzi Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9, oznakowany kolorem czerwonym. Jest to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. #1 Piesze : Turyści piesi z Sianożęt i Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach do: Gąsek (8 km) i Kołobrzegu (11km). Kolejnym pieszym szlakiem jest szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego i Sianożęt. #2 Rowerowe: Rowerowy szlak o długości 31 km oznakowany jest kolorem błękitnym i prowadzi do najstarszych dębów w Polsce. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody naturalnej.
 
Odwiedź stronę
 
Centrum atrakcji woskowych
“BASTION” – to ukryta wśród zieleni “twierdza” skupiająca bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu pancernego. Sprzęt ten można oglądać ale przede wszystkim przejechać się nim po poligonie.Z przejażdżek korzystały dotąd dziesiątki tysięcy osób; biznesmeni, rodziny z dziećmi, kolonie i inne grupy zorganizowane. Sprawdzili się “pancerniacy” w różnym wieku, przy tym nie tylko płeć męska, ale i również żeńska, często odważniejsza od tej pierwszej.
 
Odwiedź stronę
 
Plaża i molo
Wybrzeże w Sianożętach wyróżnia się dzięki pięknemu klifowi oraz czystej plaży, z której można wejść na dwa spacerowe mola. Woda w tym regionie należy do najczystszych na polskim wybrzeżu bałtyckim a bezpieczeństwa pilnują wykwalifikowani i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ratownicy. Zachody i wschody słońca najlepiej jest podziwiać z jednego z dwóch molo. Jedno znajduje się w Ustroniu Morskim a drugie w Sianożętach – obydwa mają długość ponad 100 metrów.
Labirynt oraz wieża widokowa – ogrody Hortulus!
Nowy kompleks Ogrodów Hortulus realizowanych od 2003 r. obejmie docelowo 30 ha powierzchni. Są to autorskie projekty ogrodów o różnej tematyce i w różnym stylu. Latem 2014 roku udostępnimy dla zwiedzających I etap realizacji – Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. Atrakcją będzie 20-metrowa wieża widokowa w sercu największego na świecie labiryntu grabowego o powierzchni 1 ha, wysokości ścian 2 m i łącznej długości korytarzy ponad 3,2 km, który powstał w 2003 roku z 15 tys. sztuk grabu.
 
Odwiedź stronę
 
Przystań Rybacka w Ustroniu Morskim
Przystań rybacka w Ustroniu Morskim wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry są spuszczane na wody Bałtyku, po południu lub wieczorem – wciągane za pomocą wyciągarki linowej na plażę. Zarówno przystań rybacka jak i stojące na plaży kolorowe kutry są atrakcją turystyczną Ustronia Morskiego. Złowione na tych kutrach ryby można zjeść w postaci smażonej lub wędzonej w pobliskich smażalniach lub wędzarniach. Niegdyś tak liczne przystanie rybackie, wraz z narastającymi ograniczeniami prawnymi w rybołóstwie i stopniowym odchodzeniem ludzi od zawodu rybaka, powoli znikają z polskiego wybrzeża. W okolicy można odwiedzić jeszcze kilka przystani rybackich, między innymi w Chłopach i Unieściu. Dopóki są, warto je odwiedzać.
Spływ kajakowy przez: Parsętę, Radew, Regę od źródeł po Bałtyk.
Zobacz więcej
Latarnia w Kołobrzegu
Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. Latarnię jest udostępniona zwiedzającym, a ciekawym i oryginalnym urozmaiceniem wspinaczki na latarnię są metalowe schody. W pobliżu ustawiono armatę, przypominającą historię wieży, oraz zamontowano tablice upamiętniające rybaków, którzy zginęli na morzu.
Wysokość latarni: 26 m Wysokość światła: 36,5 m n.p.m. Zasięg światła: 16 Mm (ok. 29,6 km).ul. Morska 1 78-100 Kołobrzeg 502 058 767Godziny otwarcia:kwiecień-czerwiec, wrzesień-październik 10:00-17:00 lipiec-sierpień 10:00-do zachodu słońca listopad-marzec czynne w piątki, soboty i niedziele 11-16 Godziny otwarcia: normalny 4zł, ulgowy 3zł      
Pole Golfowe
Nieopodal Sianożęt, 7 km na południe znajduje się przepiękne 9 dołkowe pole golfowe. Profesjonalna kadra nauczajaca zorganizuje Państwu kurs nauki gry w golfa, bez posiadania własnego sprzętu naprawdę niewielkim nakładem finansowym.
 
Odwiedź stronę
 
Rejs Katamaranem na Borholm
Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. Nowoczesne wyposażenie zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. >>> Borholm Bornholm, zwany „Majorką północy” jest magnesem przyciągającym ludzi spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju i niepowtarzalnych krajobrazów. Bornholm to mała duńska wyspa na Bałtyku. Ma powierzchnię 588 km2, 150 km linii brzegowej i 40 km odległości pomiędzy skrajnymi przylądkami. Leży zaledwie 100 km od Kołobrzegu. Wyspa jest wymarzonym miejscem dla rowerzystów, którzy chcą aktywnie spędzić urlop. Wielu ludzi wybiera ten środek lokomocji do zwiedzania, dzięki wygodnym i bezpiecznym ścieżkom rowerowym, które gęstą siecią oplatają całą wyspę. Plusem są niewielkie odległości pomiędzy miejscami wartymi zobaczenia. Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu. Dla mieszkańców wyspy turyści są mile widzianymi gośćmi. Dokładają wszelkich starań, aby niezapomniane wspomnienia skłoniły do ponownego przyjazdu. Do dyspozycji gości są wygodne schroniska, campingi, domki letniskowe i piękne hotele. O zaspokojenie wyszukanych gustów kulinarnych dba niezliczona ilość restauracji, barów i kawiarenek. Na każdym kroku spotyka się urokliwe miasteczka i malownicze osady rybackie. Dzień dzisiejszy i nowoczesna technika splata się z tajemniczą przeszłością, zaklętą w pamiątkach z dawnych wieków. W czasie wędrówek po wyspie koniecznie trzeba odwiedzić jeden z licznych warsztatów rzemiosła artystycznego i tradycyjną wędzarnię ryb, by spróbować miejscowego przysmaku, czyli wędzonego śledzia.
 
Odwiedź stronę
 
Skansen chleba w Ustroniu Morskim
Stylizowany na XIX-wieczny obiekt skansen, to miejsce, gdzie skosztują Państwo staropolskiego jadła i będą mieli możliwość wypieczenia chleba w piecu opalanym drewnem. Przygoda zaczyna się od własnoręcznego zmielenia mąki a następnie nasz piekarz prowadzi Państwa przez kolejne etapy aż do samego wypieku, byście następnie mogli skosztować Waszego dzieła. Poza tradycyjnym wypiekiem pieczywa, oferta skansenu, to również ciekawe prelekcje dotyczące historii młynarstwa i piekarnictwa ul. Kołobrzeska 9 (przy trasie Kołobrzeg – Koszalin) Kontakt: kom. 609 714 026

Nasze dane kontaktowe
Collins-Beach Copyright 2014-2016 ©| realizacja: Grupa Creative